Restaurace se v současné době využívá zejména pro servírování hotelových snídaní a dýchne na Vás téměř 100 let starým designem. Celý prostor byl od základu zrekonstruován v roce 2006 a podle dochovaných fotografií a plánů byl uveden do prvorepublikové podoby. Interiér je doplněn dobovými fotografiemi zajímavých ostravských staveb. Nepřehlédnutelnou dominantou restaurace je největší obraz významného českého malíře Viléma Vünscheho z roku 1927 pod názvem Alegorie Ostravy, který si objednal speciálně pro Hotel Brioni jeho majitel Karel Schindler. Dílo v hotelové restauraci viselo do roku 1949, kdy bylo ukradeno a 61 let považováno za ztracené.

V roce 2010 se obraz nečekaně objevil a byl vystaven na výstavišti Černá louka v Ostravě. Na „ztracené“ dílo se přišlo podívat přes 26 000 lidí. Po roce vyjednávání a jeho restaurování se dne 26.9.2011, tedy po 62 letech, vrátil na své původní místo.

V restauraci můžete shlédnout také další originální Wünscheho díla.

 

 restaurace2

Nabízíme možnost

  • Pronájmu restaurace k prezentačním účelům
  • Pořádání firemních večírků, společenské akce, svateb, atd.
  • Připojení k internetu zdarma

Firemní akce a večírky

Pokud jste podlehli kouzlu Brioni Boutique Hotelu a přejete si zde uspořádat večírek či firemní akci, neváhejte nás kontaktovat. Poradíme Vám a vyjdeme vstříc Vašim požadavkům. Informace o alergenech obsažených v pokrmech naleznete u obsluhy.

Military Bar

Je otevřen 24 hodin denně a je jediným místem, kde je v hotelu povoleno kouření (vyjma doby, kdy jsou podávány hotelové snídaně).

Bar je vyzdoben vojenskými "artefakty" a to nejen historickými, ale i současnými. Dominantou baru je 7mi metrová a více než 1 tunu vážící protiletadlová raketa CUB s doletem 28 km.

Vojenská tématika v těchto prostorách hotelu má svou historii již od roku 1925, kdy se zde jedenkrát měsíčně scházeli členové obce legionářské.

Hotelová zahrádka

Za příznivého počasí můžete posedět na letní zahrádce, kde pro Vás připravujeme speciality na grilu. Zahrádka je ideálním místem pro pořádání soukromých zahradních party.

Otevírací doba restaurace

Po - Pá
Snídaně: 7:00 - 10:00

So - Ne
Snídaně: 8:00 - 10:00

Aktuální menu naleznete zde: www.dlouha100ry.cz

 
 restaurace3

 restaurace